Fender Custom Shop Mike Campbell 'Heartbreaker' Telecaster

Newsy
Fender Custom Shop Mike Campbell 'Heartbreaker' Telecaster

Fender Custom Shop zaprezentował limitowany model Telecastera 'Heartbreaker', sygnowany przez Mike'a Campbella, artystę znanego ze współpracy m.in. z Tomem Petty, Johnnym Cashem, Bobem Dylanem czy George Harrisonem.

Gitara jest wierną repliką oryginalnego Telecastera Campbella, a za jej powstanie odpowiedzialny jest Master Builder Dale Wilson wspomagany przez lutników Custom Shopu Fendera. Na pokrywającym jesionowy korpus lakierze nitrocelulozowym oddano najdrobniejsze zadrapania (wraz z charakterystycznym przypaleniem od lutownicy obok gniazda wejściowego), a gryf wykonany z klonu płomienistego posiada customowy profil oraz radius 7,25".


W osprzęcie znalazł się mostek z 3 mosiężnymi siodełkami oraz strunami przewlekanymi przez korpus instrumentu. Za przeniesienie brzmienia odpowiadają specjalne, ręcznie nawijane przez Custom Shop Fendera pickupy single-coil. Każdy egzemplarz dostarczany jest w futerale wraz z certyfikatem, paskiem, przewodem gitarowym oraz kilkoma kostkami używanymi przez Mike'a Cambella na ostatniej trasie Heartbreakers.

www.fender.com