Fender Jimi Hendrix Stratocaster

Newsy
Fender Jimi Hendrix Stratocaster

Do oferty Fendera dołączył model Jimi Hendrix Stratocaster, będący jedną z najbardziej wyczekiwanych gitar w ostatnich latach.

Gitary wyróżnia charakterystyczna, odwrócona główka, jednak instrumenty zostały dostosowane dla szerszego grona gitarzystów, którzy dodatkowo dzięki niższej cenie będą mogli cieszyć się sygnaturą jednego z największych gitarzystów wszech czasów.


Brak dostępu do lewo-ręcznych gitar Stratocastera pod koniec lat 60. ubiegłego wielu zmusił Jimiego do gry na odwróconych, standardowych gitarach. Odwrócona główka i mostek oraz pickup mostkowy pod innym kątem nadały instrumentowi zarówno wyjątkowego wyglądu jak i specyficznego brzmienia, choć w tym drugim przypadku za niepodrabialny sound odpowiedzialny był w 100% sam Jimi.

Produkowany w Meksyku Fender Jimi Hendrix Stratocaster posiada olchowy korpus i dostępny jest w dwóch wersjach wykończenia - Black lub Olympic White. Klonowy gryf o profilu C z klonową podstrunnicą o promieniu 9,5" wyposażony jest w 21 progów medium jumbo i zakończony dużą główką w stylu lat 70'. Z tyłu o sygnaturze świadczy podpis oraz  grawerowana płytka na korpusie z podobizną Jimiego.


Na pokładzie znalazło się trio pickupów single-coil American Vintage '65 Gray Bottom z zamontowanym odwrotnie, pod innym kątem niż zwykle, przetwornikiem mostkowym. Osprzęt uzupełnia synchronizowany, vintage'owy mostek tremolo oraz klucze w stylu vintage.


www.fender.com