Tony Iommi i sygnowane wzmacniacze Laney

Newsy
Pozostałe artykuły marki LANEY
Tony Iommi i sygnowane wzmacniacze Laney

Zaczęło się od uderzenia pioruna i bijącego dzwonu, następnie weszła mocno przesterowana gitara grająca zakazany interwał uważany za dzieło szatana, a potem zaczął zawodzić męski głos. Od tamtej pory muzyka już nigdy nie była taka sama. Tak narodził się heavy metal. Tak narodziło się brzmienie Black Sabbath. Tak powstał Laney.

Było to w 1970 roku, a zakazany interwał pojawił się na płycie "Black Sabbath" zespołu Black Sabbath. Gitarzystą był Tony Iommi, który uzyskał brzmienie przesterowanej kwinty zmniejszonej dzięki wzmacniaczowi Laney LA100BL.


Od tamtej chwili związek Laney'a z Tonym nadal trwa. Na cześć Tony’ego w 2012 roku powstała seria Iommi, sygnowana nazwiskiem gitarzysty: TI100, TI412S oraz TI15-112. Oto, co Tony mówi o kompaktowym wzmacniaczu TI15-112: "Jest naprawdę uniwersalny. Można grać na nim nawet jazzowe rzeczy. Pasuje do każdej gitary, choć jest do ciężkiego rocka."

Posłuchaj całej wypowiedzi Tony’ego Iommiego z Black Sabbath:

TI15-112 zawiera surową moc i brzmienie high-gainowego TI100 w kompaktowym jednokanałowym wzmacniaczu lampowym. TI15-112 wykorzystuje unikatowe rozwiązanie Laneya dwóch wejść o różnej mocy. Oznacza to, że można mocno wysilić końcówkę mocy zbudowaną na lampach EL84 i uzyskać 15 W RMS ekstremalnego brzmienia. Można też podpiąć się pod wejście "mniej niż 1 W" i uzyskać dokładnie to samo wspaniałe brzmienie, ale przy mocy mniejszej niż 1 W.

Dołącz do artystów, którzy wybrali Laney'a. Sprzęt możesz wypróbować i kupić w każdym dobrym sklepie muzycznym na terenie całego kraju.

Poznaj sprzęt Laneya >> kliknij tutaj
Polub fanpage Laney Polska >> www.facebook.com/LaneyPolska

Zapytaj o sprzęt Laney'a w Twoim najbliższym sklepie muzycznym.

www.audiostacja.pl
www.laney.co.uk