Kiesel X220 i X227

Newsy
Pozostałe artykuły marki CARVIN
Kiesel X220 i X227

W odpowiedzi na wiele zapytań gitarzystów, do rodziny Carvin Guitars powraca produkowany na początku lat 90. model X220, który opatrzony jest teraz logiem nowej marki Kiesel. Nowością jest też siedmiostrunowa wersja tego instrumentu - Kiesel X227.

Zaprezentowany po raz pierwszy w 1990 i produkowany do 1993 roku, Carvin X220 był następcą niezwykle popularnego w latach 80. modelu V220, którego reedycja pojawiła się w 2007 roku.


W odróżnieniu od swojego pierwowzoru nowy Kiesel X220 może zgodnie z życzeniem nabywcy być wyposażony w wiele dodatkowych opcji. Standardowo gitara posiada konstrukcję neck-through z olchowym korpusem i klonowym gryfem wyposażonym w hebanową podstrunnicę. Osprzęt tworzy stały mostek Hipshota oraz para pasywnych humbuckerów z nowej serii Kiesel Lithium. Podobnie jak wszystkie instrumenty z działu Custom Shop X220 może być dostosowana do wymogów klienta, a wybierać możemy z kilkudziesięciu opcji obejmujących różne wykończenia, osprzęt czy egzotyczne odmiany drewna.

W ofercie debiutuje też 7-strunowy model X227, który również korzysta z bardzo bogatej palety opcji wykończeń i wyposażenia, włączając w to mostek tremolo Floyd Rose.

Niezależnie od stylu gry, umiejętności czy osobistych upodobań, Kiesel Guitars wspólnie Carvin Guitars Custom Shop mogą zbudować model X220 lub X227 dostosowany do wszelkich wymagań gitarzystów. Instrumenty posiadają 5-letnią gwarancję i można zamawiać je teraz bezpośrednio na stronie producenta, z możliwością zwrotu w ciągu 10 dni.

www.carvinguitars.com
www.facebook.com/kieselguitars