Gibson Ron Wood L-5S

Newsy
Gibson Ron Wood L-5S

Gibson wspólnie z gitarzystą Rolling Stones zaprezentował nowy model Ron Wood L-5S, oparty na oryginalnej konstrukcji firmy z lat 70.

Gitara zbudowana została zgodnie z wymaganiami artysty i inspirowana jest jednym z ulubionych instrumentów Rona, który powstał w tym samym okresie kiedy muzyk dołączył do Rolling Stones. Oryginalny L-5S to posiadająca pełny korpus wersja modelu hollowbody L-5, będąca od wielu lat ulubioną gitarą Rona Wooda. W kooperacji z artystą Gibson zbudował sygnowany model L-5S, łączący klasyczny design z doświadczeniem i preferencjami Rona oraz wykorzystujący nowoczesne technologie.

Zamiast mahoniu do budowy korpusu zastosowano trzy warstwy drewna klonowego, które dla obniżenia wagi posiadają znane już z innych konstrukcji, wewnętrzne otwory. Gitara kształtem nawiązuje do modelu L5, a korpus z przodu i z tyłu ozdobiony został kilkuczęściowym bindingiem, kontrastującym z czarnym wykończeniem.


Gryf o cienkim profilu wykonano z klonu i orzecha, a na hebanowej podstrunnicy o promieniu 12" umieszczono 22 progi. Gibson Ron Wood L-5S w odróżnieniu od klasycznych instrumentów firmy wykorzystuje dłuższą menzurę 25,5". Na pokładzie znalazły się dwa humbuckery Burstbucker obsługiwane umieszczonym z tyłu 3-pozycyjnym przełącznikiem oraz tylko dwoma potencjometrami.


Osprzęt uzupełniają złote klucze Grover Kidney oraz mostek ABR-1 ze strunociągiem. Cena gitary kształtuje się na poziomie 5,499 dolarów, a pierwszych 50 egzemplarzy zostanie osobiście podpisanych przez Rona.


www.gibson.com

www.lauda-audio.pl