NAMM 2015: EVH Wolfgang Special HT i Stripe Series Star

Newsy
NAMM 2015: EVH Wolfgang Special HT i Stripe Series Star

Firma EVH na targach NAMM 2015 zaprezentowała nowe modele gitar: Wolfgang Special HT oraz Stripe Series Star.

Gitara EVH Wolfgang Special będzie dostępna również w wersji ze stałym mostkiem, jako model Wolfgang Special Hardtail. To wysokiej klasy wersja oryginalnego modelu EVH USA Wolfgang, cechująca się pełnym korpusem i płaskim topem oraz mostkiem TonePros umożliwiającym unieruchomienie strunociągu i strunnika w celu utrzymania prawidłowej intonacji i precyzyjnego stroju.

 


Gitarę Wolfgang Special HT wyposażono w korpus z lipy amerykańskiej, uzupełniony jednowarstwowym bindingiem z syntetycznej kości słoniowej oraz olejowo wykończony klonowy gryf wycinany metodą quartersawn z podwójnym wzmocnieniem grafitowym. Na podstrunnicy, wykonanej z klonu ptasie oczko o klasie AA i zmiennym promieniu (12-16") nabito 22 progi ze stali nierdzewnej oraz umieszczono markery w kształcie kropek. Układ elektryczny składa się z dwóch podwójnych humbuckerów EVH Wolfgang z trójpozycyjnym przełącznikiem oraz regulatorami EVH Custom Low Friction 500K (VOLUME) i EVH High Friction 250K (TONE). Dostępne wersje wykończenia to: Black, Vintage White and Tobacco Burst.


Gitara EVH Stripe Series Star, o charakterystycznym kształcie i czarno-białym wykończeniu na wysoki połysk, z pewnością znajdzie się wśród modeli serii Stripe przyciągających największą uwagę. Korpus instrumentu wykonano z lipy amerykańskiej, a klonowy, olejowo wykończony gryf wycięto metodą quartersawn. Na palisandrowej podstrunnicy o zmiennym promieniu (12-16") nabito 22 progi typu jumbo. Gitarę wyposażono w pojedynczy pickup obsługiwany potencjometrem MASTER VOLUME oraz blokowany mostek Floyd Rose.

 

www.evhgear.com

Zdjęcie: http://instagram.com/evhgear