Gibson Firebird V 2015

Newsy
Gibson Firebird V 2015

Gibson zaprezentował najnowsze wcielenie modelu Firebird, które z nowymi rozwiązaniami na pokładzie pojawi się w ofercie na 2015 rok.

Firebird V 2015 należy do nowej linii instrumentów przygotowywanych przez Gibsona na 2015 rok i wprowadzającej kilka nowych rozwiązań. Najbardziej zauważalnym elementem jest siodełko gryfu Zero Fret Adjustable, które pozwala na regulację wysokości i zapewnia lepszą stabilność stroju. Nie ma tu tradycyjnych wycięć o określonych szerokościach, dzięki czemu można używać dowolnej grubości strun gitarowych. Na główce zamontowano klucze Steinbergera zwiększające dodatkowo rezonans.


Podstawą gitary jest sprawdzona konstrukcja neck-through z mahoniowymi skrzydełkami korpusu. Dla zwiększenia stabilności Gibson zastosował tu 9-częściowy gryf, stanowiący też środkową część korpusu, złożony z kawałków mahoniu i orzecha.

Nowością jest też bardziej komfortowa, szersza szyjka i grubsza, palisandrowa podstrunnica, która została zaimpregnowana olejowo i wypolerowana dla zwiększenia komfortu gry. Nakładka standardowo dla wszystkich modeli na 2015 rok ozdobiona została perłowymi markerami.

Na pokładzie znalazły się dwa mini-humbuckery w metalowych puszkach sterowane klasycznie 3-pozycyjnym switchem oraz dwoma parami potencjometrów głośności i tonów. Osprzęt uzupełnia mostek tune-o-matic, wyposażony w tytanowe siodełka.


www.lauda-audio.pl

www.gibson.com