Gibson Collector's Choice #14 - 1960 Les Paul Waddy Wachtel

Newsy
Gibson Collector's Choice #14 - 1960 Les Paul Waddy Wachtel

Gibson Custom Shop zaprezentował kolejny, hołdujący najlepszym tradycjom vintage, kolekcjonerski model Les Paula, bazujący na instrumencie Waddy'ego Wachtela.

Gitara limitowana jest do 300 egzemplarzy i wykorzystuje pieczołowicie dobierane, najwyższej klasy komponenty. 1960 Les Paul Waddy Wachtel Burst jest wierną repliką instrumentu, który uczestniczył w nagraniach wielu hitowych piosenek oraz służył Watchelowi na trasach koncertowych.


Pod koniec lat 60. Waddy współpracował z takimi artystami jak Linda Ronstadt, Warren Zevon, Keith Richards, Stevie Nicks, James Taylor czy Rolling Stones, i stał się jednym z najbardziej znanych w tym okresie sidemanów.

Gibson Collector's Choice #14 - 1960 Les Paul Waddy Wachtel został odwzorowany w najdrobniejszych szczegółach, od cienkiego, komfortowego gryfu o profilu 1960 po postarzany lakier Lemonburst. W gitarze zamontowano customowe humbuckery PAF oraz ręcznie postarzane wibrato Bigsby. Cena instrumentu nie powinna być tu niespodzianką i została ustalona na poziomie 7,332 dolarów.

www.lauda-audio.pl
www.gibson.com