Gibson ES-Les Paul

Newsy
Gibson ES-Les Paul

Gibson zestawił ze sobą dwa kultowe designy by stworzyć model ES-Les Paul, będący połączeniem Gibsona Les Paula z Gibsonem ES-335.

Klasyczny Les Paul Standard z pełnym korpusem i pół-akustyczny ES-335 to obok kalifornijskiego konkurenta dwie najbardziej wpływowe gitary w historii. Teraz Gibson łączy te dwa instrumenty w modelu ES-Les Paul, spajającym w jedno najistotniejsze cechy obu niezwykle popularnych designów.

W dużo większym stopniu niż wyposażony w komory Les Paul lub ES-335 w formie klasycznego single-cuta, ta zupełnie nowa gitara jest mariażem najlepszych rozwiązań znanych z legendarnych modeli.

Laminowany klonowy top, tył i boki konstrukcji hollow-body znanej z ES-335 połączony jest tu z mahoniowym, centralnym blokiem, zwiększającym sustain i ograniczającym sprzężenia. Pomijając otwory rezonansowe w kształcie f-ek ES-Les Paul wygląda jak klasyczny Gibson z pełnym korpusem.

Wklejany gryf z mahoniu o główce w stylu LP wyposażono w palisandrową podstrunnicę o radiusie 12", ozdobioną trapezowymi markerami z masy perłowej. Układ elektryczny tworzą dwa humbuckery Custom Bucker AL3 i Custom Bucker AL5, wykonane zgodnie ze specyfikacją Memphis Historic.

Gibson ES-Les Paul oferowany jest w dwóch rodzajach wykończenia - Light Burst oraz czarnym.

www.lauda-audio.pl
www.gibson.com