Gibson B.B. King Lucille 65th Anniversary

Newsy
Gibson B.B. King Lucille 65th Anniversary

Oddział Gibson Memphis z okazji 65 rocznicy modelu Lucille zaprezentował nową, jubileuszową sygnaturę B.B.Kinga.

Amerykański producent nazywa gitarę luksusową wersją formatu ES-335, dostosowaną do osobistych upodobań bluesmana. Nazwa słynnej sygnatury pochodzi od imienia kobiety, która była powodem bójki między dwoma mężczyznami podczas jednego z występów B.B. Bijatyka była przyczyną pożaru w budynku, a B.B. King ocalił z płomieni swoją gitarę i na pamiątkę całego zajścia nazwał ją imieniem tajemniczej kobiety.

65 lat później Gibson prezentuje nową Lucille, posiadającą wygrawerowany napis "65 years" na złotej płytce pręta regulacyjnego.

Przód i tył znajomego korpusu semi-hollow to 3-częściowa konstrukcja klon/lipa/klon, ozdobiona wielowarstwowym bindingiem i wykończona na wysoki połysk w hebanowym kolorze. Mahoniowy gryf zaopatrzono tym razem w podstrunnicę z intrygującego laminatu Richlite, stosowanego w tańszych instrumentach, a głównym powodem zastosowania tego materiału musiała być decyzja samego B.B.


Na pokładzie znalazły się znane już z poprzedniej wersji pickupy - humbucker Gibson 490R pod gryfem i 490T przy mostku, sterowane tradycyjnie czterema potencjometrami, 3-pozycyjnym przełącznikiem oraz 6-pozycyjnym switchem Varitone, oferującym różne, charakterystyczne dla Lucille brzmienia.

Nowością jest stereofoniczne wyjście a całość uzupełnia złoty mostek Tune-o-matic z wyposażonym w mikrostroiki strunociągiem TP6 oraz klucze Grovera.

Cena sugerowana Gibson B.B. King Lucille 65th Anniversary na rynku amerykańskim kształtuje się na poziomie 3,799 dolarów.

www.lauda-audio.pl
www.gibson.com