Gibson Les Paul Supreme 2014

Newsy
Gibson Les Paul Supreme 2014

W ofercie Gibsona pojawił się i już niedługo będzie dostępny model Les Paul Supreme, który odbiega nieco od tradycyjnego designu, poprzez inspirowane jazzowymi konstrukcjami otwory rezonansowe oraz charakterystyczne brzmienie gitar typu semi-hollow.

Jak można się spodziewać po jednym z topowych modeli na rok 2014, Les Paul Supreme wykorzystuje najwyższej klasy materiały, dostępne w fabrykach Gibsona - klonowy top klasy AAAA oraz mahoniowo-klonowy korpus AAA. Otoczone bindingiem otwory w kształcie liter 'f' świadczą o wydrążonych wewnątrz komorach rezonansowych. Osprzęt tworzą pozłacane, blokowane klucze Grover oraz pozłacany mostek Tone Pro Locking Tune-O-Matic wraz ze strunociągiem.

 

Mahoniowy gryf posiada okrągły profil z lat 50. i wyposażony jest w hebanową podstrunnicę o promieniu 12", pochodzącą ze zwróconych przez państwo zapasów drewna, które zostały kilka lat wcześniej przejęte w wyniku procesu sądowego. Nabito tu 22 progi poddane specjalnemu procesowi kriogenicznemu.

W układzie elektrycznym znalazł się zawieszony nad korpusem mini humbucker z magnesem Alnico V w pozycji przy gryfie oraz humbucker 92T Alnico 2 pod mostkiem, które sterowane są tradycyjnie 3-pozycyjnym przełącznikiem oraz podwójnymi, oddzielnymi potencjometrami głośności i tonów.

Jak przystało na model Supreme, wizualną stronę instrumentu wzbogaca 7-częściowy binding topu, 3-częściowy binding z tyłu korpusu, białe ożyłkowanie podstrunnicy, duże markery w kształcie koron z masy perłowej z inkrustacją 120th Anniversary na 12 progu oraz grawerowana, złota płytka pręta regulacyjnego.

Gibson Les Paul Supreme 2014 dostępny jest w czterech rodzajach wykończenia lakierem nitrocelulozowym - Rootbear, Heritage Cherry Sunburst, Seafoam Green oraz Caribbean Blue.

www.lauda-audio.pl
www.gibson.com