Gibson Rich Robinson ES-335

Newsy
Gibson Rich Robinson ES-335

W ofercie Gibsona pojawiła się sygnatura gitarzysty i założyciela Black Crowes, Ricka Robinsona, oparta na modelu ES-335 z początku lat 60., wykończona w cieniowanym, wiśniowym kolorze oraz wyposażona w mostek Bigsby.

Korpus typu semi-hollow zbudowano z laminowanego klonu z trzyczęściowym topem i tyłem klon/topola/klon oraz umieszczonym w centralnej części klonowym blokiem, zwiększającym sustain i ograniczającym sprzężenia. Gibson Rich Robinson ES-335 wykończono lakierem nitrocelulozowym w procesie postarzania VOS Gibsona. Posiadający bardzo komfortowy profil gryf wykonano z mahoniu, a na palisandrowej podstrunnicy o promieniu 12" umieszczono nieco mniejsze, celulozowe markery.

Za brzmienie odpowiadają dwa humbuckery w stylu PAF Gibsona - BurstBucker 1 przy gryfie i BurstBucker 2 pod mostkiem, sterowane 3-pozycyjnym przełącznikiem oraz niezależnymi regulatorami głośności i tonów dla każdego przetwornika.

W osprzęcie obok kluczy Klusona znalazł się niklowany mostek ABR wraz ze strunociągiem wibrato Bigsby B-7. Całość uzupełnia 5-warstwowy pickguard oraz umieszczona za mostkiem płytka 'Custom Made', zasłaniająca otwory tradycyjnie montowanego strunociągu.

www.lauda-audio.pl
www.gibson.com