Fender Custom Shop Artisan

Newsy
Fender Custom Shop Artisan

Fender zaprezentował nową serię Artisan, budowaną ręcznie przez oddział Custom Shop i wyróżniającą się oryginalnymi, wzorzystymi płytami wierzchnimi z klonu i orzecha.

W skład serii Fender Custom Shop Artisan wchodzą obecnie trzy limitowane modele Stratocastera wykonane z najwyższej klasy drewna oraz odróżniające się głównie rodzajem zastosowanego topu na olchowych korpusach.


Artisan Quilt Maple-Top Stratocaster
wyposażony został w top z klonu wzorzystego wykończony cieniowanym lakierem typu 'tiger-eye'. Model Artisan Spalted Maple-Top Stratocaster posiada bardzo oryginalne wykończenie klonowego topu 'buckeye' przypominające fakturę kasztanowca. Trzeci z serii, Artisan Walnut-Top Stratocaster zgodnie z nazwą przyciąga wzrok pięknie prezentującą się płytą z orzecha.

Wszystkie gitary posiadają gryfy z klonu płomienistego o łagodnym profilu 'V' z możliwością wyboru klonowej bądź palisandrowej podstrunnicy o promieniu 9,5" i 22 progach narrow jumbo. Osprzęt uzupełniają chromowane klucze z hebanowymi główkami, 2-punktowy, synchronizowany mostek tremolo, grafitowe siodełko oraz pickguard typu tortoise.

W układzie elektrycznym zamontowano trzy single Custom Shop Fat '50 umieszczone w chromowanych puszkach. Do ustawień brzmienia służy 5-pozycyjny przełącznik oraz trzy chromowane gałki potencjometrów - wspólnej głośności, tonów dla przetwornika przy gryfie oraz wspólnych tonów pickupów środkowego i pod mostkiem.

www.fender.com