Fender 60th Anniversary Commemorative Stratocaster

Newsy
Fender 60th Anniversary Commemorative Stratocaster

Na 2014 rok przypada 60-lecie powstania Fendera Stratocastera. Z tej okazji amerykański producent przygotował limitowane modele instrumentów, wśród których znalazł się Fender 60th Anniversary Commemorative Stratocaster, należący do serii American Standard.

Fender 60th Anniversary Commemorative Stratocaster dostępny jest już w sprzedaży i jako limitowana wersja oferowany będzie tylko w 2014 roku.


Produkowany w USA model posiada jesionowy korpus wykończony na wysoki połysk 2-kolorowym lakierem Sunburst oraz satynowy, klonowy gryf z klonową podstrunnicą o kompensowanym promieniu 9,5"-14" (241 mm-355,6 mm) i 22 progach medium jumbo. W gitarze zastosowano mechanizm Micro-Tilt pozwalający na regulację kąta gryfu.

Wykończony w złotym kolorze osprzęt tworzy 2-punktowy, synchronizowany mostek tremolo z giętymi, stalowymi siodełkami w stylu vintage oraz klucze Deluxe z białymi, perłowymi główkami.

W układzie elektrycznym znalazły się trzy specjalnie zaprojektowane single Fender Special-Design 1954 Strat, sterowane 5-pozycyjnym przełącznikiem, głównym potencjometrem głośności oraz dwoma regulatorami tonów oddzielnie dla pickupu gryfowego oraz przetworników przy mostku i w pozycji środkowej.

Całość uzupełnia customowa, grawerowana płytka 60th Anniversary z tyłu gryfu oraz specjalny 'medalion' 60th Anniversary z tyłu główki. Gitara dostarczana jest w tweedowym futerale ozdobionym jubileuszowym logo wraz z zaczepami paska strap lock, skórzanym paskiem, kablem, ściereczką do polerowania oraz pamiątkową książką.

www.fender.com