Gibson SGJ 2014

Newsy
Gibson SGJ 2014

Gibson zaprezentował produkowany w USA nowy model SGJ 2014, który dzięki bardzo atrakcyjnej cenie umożliwi większej rzeszy gitarzystów zdobycie swojego pierwszego, prawdziwego Gibsona.

Gitara należy do grupy bardzo interesujących, nowych modeli instrumentów, zaprezentowanych przez Gibsona w 2014 roku z okazji 120-lecia otwarcia pierwszej pracowni przez założyciela marki.


SGJ
odwołuje się designem do klasycznych modeli SG. Posiadający dwa charakterystyczne rogi korpus wykonano z mahoniu i wykończono satynowym lakierem w jednym z pięciu kolorów: Vintage Sunburst, Cherry, Fireburst, Rubbed Vintage Sunburst i Chocolate. Zrezygnowano tu też z pickguardu oraz tradycyjnych, metalowych osłon pickupów.

Gitara posiada wklejany, klonowy gryf o smukłym profilu z lat 50. oraz palisandrową podstrunnicę z 24 progami, specjalnie hartowanymi w procesie obróbki kriogenicznej. Nakładka ozdobiona została też na 12 progu specjalnym, oryginalnym markerem 120th Anniversary.

Gibson SGJ 2014 wyposażony jest w dwa humbuckery '61 Zebra, wykorzystujące magnesy Alnico V i obsługiwane 3-pozycyjnym selektorem oraz niezależnymi potencjometrami głośności i tonów dla każdego przetwornika.

Osprzęt tworzą klucze z perłowymi główkami w stylu vintage oraz mostek tune-o-matic ze strunociągiem. Cena instrumentu w USA oscyluje w okolicach 500 dolarów.

www.lauda-audio.pl
www.gibson.com