Dwie nowe głowy Fendera - '65 Deluxe Reverb i '57 Deluxe

Newsy
Dwie nowe głowy Fendera - '65 Deluxe Reverb i '57 Deluxe

Fender dołączył do oferty dwie reedycje bardzo popularnych i poszukiwanych, lampowych wzmacniaczy z serii Deluxe - modeli 65 Deluxe Reverb oraz '57 Deluxe, które po raz pierwszy pojawiają się w wersji head.

Fender ’65 Deluxe Reverb Head posiada klasyczne, czarne wykończenie i wyposażony jest w dwie lampy 6V6 Groove Tubes, dostarczające 22 W mocy. Układ wspomagany jest przez lampę prostowniczą 5AR4, cztery lampy 12AX7 oraz dwie lampy 12 AT7. Głowa dysponuje 2 kanałami (Normal i Vibrato) oraz napędzanym lampą pogłosem i efektem wibrato, które obsługiwane są dołączonym footswitchem.

Fender '57 Deluxe należy do prestiżowej rodziny Custom, charakteryzującej się tweedowym obiciem oraz ręcznie wykonywanymi obwodami przy użyciu najwyższej klasy komponentów. Posiadający dwa kanały, Instrument i Microphone, wzmacniacz oferuje 12W mocy i zbudowany jest w oparciu o dwie lampy Groove Tubes 6V6, dwie 12AX7 oraz prostowniczą 5Y3GT, umieszczone w słynnym układzie 5E3.

Do kontroli ustawień służą 3 gałki typu chicken - Instrument Volume, Mic Volume i Master Tone. Przy niskich ustawieniach gałki Volume head oferuje bogate w harmoniczne, czyste brzmienie idealne do starszych odmian rocka, bluesa i country. Po odkręceniu głośności '57 Deluxe odzywa się tłustą i mocną barwą overdrive z piękną, naturalną kompresją.

www.fender.com