Nowe Stratocastery na 60-lecie słynnego modelu Fendera

Newsy
Nowe Stratocastery na 60-lecie słynnego modelu Fendera

Z okazji upływających w 2014 roku 60 urodzin Stratocastera, Fender zaprezentował kilka nowych gitar, wśród których znalazły się modele Fender 60th Anniversary Classic Player ’50 Stratocaster oraz Squier by Fender 60th Anniversary Classic Vibe ‘50 Stratocaster.

60th Anniversary Classic Player ’50s Stratocaster to wyróżniająca się kombinacja elementów z lat 50., jak nitrocelulozowy, błyszczący lakier w kolorze Desert Sun, złoty osprzęt oraz złota, anodyzowana, aluminiowa płytka maskująca. Zastosowano tu olchowy korpus oraz klonowy gryf o profilu 'soft V', wyposażony w klonową podstrunnicę i 21 progów medium jumbo. Za brzmienie odpowiadają trzy single American Vintage Strat z 5-pozycyjnym przełącznikiem oraz dwoma potencjometrami tonów i jednym głośności. Osprzęt uzupełnia 2-punktowy, synchronizowany mostek vintage oraz blokowane klucze w stylu vintage. Gitara dostarczana jest w profesjonalnym futerale wraz z oryginalnymi dodatkami.

 

{M4_image 0}


Squier 60th Anniversary Classic Vibe ‘50s Stratocaster
to efektowny, pozłacany model Strata posiadający olchowy korpus, wykończony na wysoki połysk w kolorze Aztec Gold. Klonowy gryf o komfortowym profilu C zaopatrzony został w klonową podstrunnicę o promieniu 9,5" i 21 progach medium jumbo. Całość uzupełnia złoty osprzęt w stylu vintage oraz biały pickguard, na którym zamontowano 3 przetworniki Custom Vintage-Style Single-Coil Strat.

{M4_image 1}

www.fender.com