Fender Fishman TriplePlay Stratocaster HSS

Newsy
Fender Fishman TriplePlay Stratocaster HSS

Jedną z nowości Fendera zaprezentowanych na NAMM 2014 jest Stratocaster z wbudowanym pickupem MIDI TriplePlay Fishmana oraz interfejsem USB Fendera.

Należący do serii Deluxe instrument posiada olchowy korpus z klonowym topem, synchronizowany mostek tremolo oraz klasyczny, klonowy gryf z palisandrową podstrunnicą i 22 progami medium jumbo. Układ elektryczny tworzą dwa single Vintage Noiseless Strat oraz humbucker przy mostku Seymour Duncan Pearly Gates.


System TriplePlay Fishmana bezprzewodowo wysyła komunikaty MIDI do komputera, pozwalając na wykorzystanie dowolnych barw wirtualnych instrumentów czy zapis nut poprzez MIDI. Całość składa się z heksagonalnego przetwornika MIDI, bezprzewodowego transmitera TriplePlay wbudowanego z tyłu gitary i odbiornika USB. Do sterowania służy umieszczony na pickguardzie kontroler D-pad z pokrętłem głośności MIDI. Odbiornik USB wpinany jest do komputera, a w razie odłączenia można przypiąć go do specjalnego klipu z tyłu główki gitary.


Dodatkowy moduł Fendera z wyjściem USB na dolnym rogu korpusu pozwala, przy pomocy dołączonego kabla, na cyfrowe przesłanie sygnału z trzech pokładowych przetworników magnetycznych do komputera. Znajdujące się obok wyjście słuchawkowe mini-jack z oddzielną regulacją głośności umożliwia monitorowanie brzmienia przy pomocy słuchawek.

Do gitary dołączane jest całe niezbędne oprogramowanie do nagrywania, edycji i odsłuchu brzmień - na pamięci flash USB znajdziemy Fishman TriplePlay, IK Multimedia SampleTank 2.5 i AmpliTube Custom Shop oraz Native Instruments Komplete Elements. Dodatkowe programy jak Notion Progression i PreSonus Studio One Artis można pobrać za darmo po rejestracji.

Fender Fishman TriplePlay Stratocaster HSS dostępny jest w dwóch opcjach kolorystycznych - czarnej oraz 3-kolorowym Sunburst.

www.fender.com