Nowy Boss ME-80

Newsy
Nowy Boss ME-80

Boss zaprezentował najnowszy procesor podłogowy ME-80 z intuicyjnym, opartym na potencjometrach interfejsem.

Przenośny, zasilany bateryjnie i wypełniony wzmacniaczami i efektami COSM zaczerpniętymi z GT-100, Boss ME-80 to idealny i kompaktowy procesor dźwięku dla koncertujących gitarzystów. Przyjazny interfejs oparty na gałkach pozwala odnaleźć własne brzmienie w ciągu kilku sekund, a łatwość zmiany trybu pracy umożliwia włączanie pojedynczych kostek, albo natychmiastowe przywoływanie złożonych ustawień efektów.


Nowe, unikalne przełączniki nożne są dwukrotnie bardziej efektywne, w porównaniu do poprzednich konstrukcji, oferując przełączanie efektów i presetów oraz błyskawiczne kształtowanie dźwięku na scenie. Efekty są zorganizowane w osiem logicznych kategorii, które można aktywować w tym samym czasie. Wszystkie aktualne wartości gałek można zapisać w jednej z 36 pamięci użytkownika. Specjalna funkcja kontrolna CTL pozwala m.in. na zmiany określonych parametrów w czasie rzeczywistym, a pokładowy pedał ekspresji jest wyposażony w zintegrowany przełącznik, który przełącza działanie pedału pomiędzy głośnością, a obecnym ustawieniem Pedal FX. Sekcja Delay zawiera Looper z czasem nagrywania 38 sekund.

Złącze USB pozwala wykorzystać ME-80 jako interfejs audio i nagrywać bezpośrednio przy wykorzystaniu profesjonalnego brzmienia preampów i efektów COSM. Darmowe oprogramowanie BOSS TONE STUDIO odblokowuje jeszcze więcej możliwości brzmieniowych, udostępniając znakomity interfejs graficzny do ustawiania i organizowania brzmień na komputerze, a także sieciowe połączenie z BOSS TONE CENTRAL dla m.in. bezpośredniego dostępu do darmowych brzmień, przygotowanych przez najlepszych, profesjonalnych gitarzystów.

www.rolandpolska.pl
www.bossus.com