Fender 2014 Custom Deluxe Stratocaster i Telecaster

Newsy
Fender 2014 Custom Deluxe Stratocaster i Telecaster

Wśród tegorocznych nowości Fendera pochodzących z Custom Shopu, znalazły się modele Strata i Tele, należące do serii Custom Deluxe.

Zarówno 2014 Custom Deluxe Stratocaster, jak i 2014 Custom Deluxe Telecaster to konstrukcje z olchowym korpusem i najwyższej klasy topem z klonu wzorzystego AAA, oferowane z wykończeniem Purple Trans, Candy Red Trans lub Cobalt Blue Trans.


Gryf Stratocastera wykonano z klonu AAA 'ptasie oczko' o dużym profilu 10/56 typu 'V'. Do wyboru mamy nakładkę palisandrową lub klonową z 22 progami medium jumbo. W układzie elektrycznym znalazły się trzy single Custom Shop Fat ’60 (z odwróconą polaryzacją środkowego przetwornika) sterowane 5-pozycyjnym przełącznikiem oraz potencjometrami VOLUME/TONE/TONE. Osprzęt uzupełnia 2-punktowy, synchronizowany mostek tremolo oraz blokowane klucze Sperzela.

2014 Custom Deluxe Telecaster posiada klonowy gryf 'ptasie oczko' o kształcie NoCaster 'U', który wyposażony może być, podobnie jak w przypadku Strata, w klonową lub palisandrową podstrunnicę o promieniu 9,5" (241 mm) i 22 progach medium jumbo. Za brzmienie odpowiadają dwa single - Texas Special Tele pod mostkiem i Custom Shop Twisted Tele przy gryfie. Do ustawień barwy służą wspólne potencjometry głośności i tonów oraz 3-pozycyjny przełącznik konfiguracji. Na pokładzie zamontowano też stalowy, chromowany mostek Custom Shop Tele z sześcioma mosiężnymi siodełkami oraz klucze Fender Standard Cast/Sealed Staggered.

Gitary dostarczane są w futerałach wraz paskiem, przewodem instrumentalnym, zestawem narzędzi CruzTools oraz Certyfikatem Autentyczności.

www.fender.com