Fender Kingman Pro Custom Bolt-On

Newsy
Fender Kingman Pro Custom Bolt-On

Jedną z nowości, które niedawno pojawiły się w ofercie Fendera jest akustyczny model Kingman Pro Custom Bolt-On, będący dziełem Acoustic Custom Shop, mieszczącego się w New Hartford w USA.

Gitara inspirowana jest oryginalnym modelem dreadnought Fender Kingman z lat 60. i wykorzystuje specjalnie zaprojektowany system montażu gryfu do korpusu metodą bolt-on. Klonowy gryf o wygodnym profilu, znanym z gitar elektrycznych posiada dużą, stylową główkę typu '68 Stratocaster oraz palisandrową podstrunnicę o promieniu 10", na której umieszczono 20 progów. Nakładkę otoczoną białym bindingiem zdobią prostokątne markery z masy perłowej.


Płytę wierzchnią wykonano z wysokiej klasy świerku sitka, boki i tył z drewna mahoniowego, a całość wykończono lakierem nitrocelulozowym w 3-stopniowym kolorze sunburst. Korpus wzmacniany jest od wewnątrz skalopowanym wzmocnieniem krzyżowym z czerwonego świerku. Zastosowano tu palisandrowy mostek Viking z kompensowanym siodełkiem z kości, współpracujący z klasycznymi kluczami w stylu vintage.

Fender Kingman Pro Custom Bolt-On posiada nieco dłuższą skalę 25.625" i wyposażony został w pickup z preampem Fishman Matrix Infinity. Całość uzupełnia 1-częściowy, złoty pickguard, stylowy binding korpusu oraz podwójna rozeta.

www.fender.com