Nowe gitary klasyczne Takamine z serii G

Newsy
Pozostałe artykuły marki TAKAMINE
Nowe gitary klasyczne Takamine z serii G

Firma Takamine Guitars ponownie poszerzyła serię G, prezentując trzy modele gitar klasycznych w wersji bez, oraz z pojedynczym wcięciem cutaway.

Nowe instrumenty łączą tradycyjne i nowoczesne techniki konstrukcyjne, oferując wysoki standard wykonania w bardzo przystępnych cenach.


Gitary oferowane są w trzech rodzajach specyfikacji jakościowej: podstawowy model GC1, średni GC3 ze świerkowym topem i mahoniowym tyłem oraz bokami, i model najwyższy GC5, posiadający palisandrowe boki i tył oraz bardziej efektowne elementy wykończenia.

W gitarach zastosowano palisandrowe podstrunnice o płaskim promieniu i 21 progach, palisandrowe mostki z kompensowanym siodełkiem, wykonanym z syntetycznej kości oraz skalę 25,6".

Wszystkie modele Takamine dostępne są też w wersjach z pojedynczym wcięciem i wbudowanym przetwornikiem z preampem, i mają oznaczenia GC1CE, GC3CE i GC5CE. Pierwszy z nich wyposażono w podstawowy preamp TP-E z wbudowanym tunerem. Pozostałe modele posiadają preamp TP-4T z 3-zakresowym EQ i pokładowym tunerem. Całości dopełnia inkrustowana rozeta, palisandrowy fornir na główce oraz chromowane klucze dla wersji GC1CE, GC3CE. Flagowy GC5 zaopatrzono w pozłacane klucze z perłowymi główkami. Na rynku amerykańskim ceny instrumentów kształtują się na poziomie 300 - 600 dolarów.


www.takamine.com