20th Anniversary 1959 Les Paul Standard

Newsy
20th Anniversary 1959 Les Paul Standard

Z okazji 20-lecia serii Historic Reissue, Gibson zaprezentował dokładną replikę kultowego modelu Les Paul Standard z 1959 roku.

Model 20th Anniversary 1959 Les Paul Standard Reissue jest sumą doświadczeń Gibson Custom i wyprodukowany zostanie w limitowanej liczbie 100 egzemplarzy.


Gitara zaopatrzona została w ręcznie selekcjonowany przez najlepszych lutników Gibsona top z klonu płomienistego, który posiada specjalne wykończenie w kolorze Murphy Burst. W korpus, wykonany z lekkiej odmiany mahoniu, wklejono najwyższej jakości mahoniowy gryf z palisandrową podstrunnicą, ozdobioną nitrocelulozowymi, 'trapezowymi' markerami. Całość zdobi jednoczęściowy, kremowy binding w stylu vintage.


Gibson 20th Anniversary 1959 Les Paul Standard
wyposażono w parę humbuckerów Custom Bucker z tradycyjnymi czterema potencjometrami CTS do regulacji głośności i tonów każdego z pickupów oraz 3-pozycyjnym przełącznikiem Switchcrafta. Całość uzupełniają pieczołowicie dobrane elementy, jak reedycje kluczy Kluson Deluxe i niklowany mostek ABR-1 Tune-o-matic z lekkim, aluminiowym strunociągiem.

W parze z ekskluzywnym, limitowanym instrumentem idzie cena, kształtująca się na poziomie 10,588 dolarów.

www.lauda-audio.pl
www.gibson.com