Fender Vintage Hot Rod '60 Stratocaster

Newsy
Fender Vintage Hot Rod '60 Stratocaster

Do oferty Fendera dołączył model Vintage Hot Rod '60 Stratocaster, łączący klasyczną stylistykę vintage z nowoczesnymi modyfikacjami.

Gitara poszerza produkowaną w USA serię i odwołuje się do wyglądu oraz cech vintage'owych instrumentów produkowanych przez Fendera w latach 60. Olchowy korpus dostępny jest w dwóch wersjach wykończenia: 3-kolorowym Sunburst lub Olympic White, z 4-częściowymi pickguardami typu Tortoiseshell.


Fender Vintage Hot Rod '60 Stratocaster
posiada klonowy gryf o profilu C pochodzącym z połowy lat 60, a na palisandrowej podstrunnicy o zmiennym promieniu 7.25"-12", ozdobionej powiększonymi, perłowymi markerami, nabito 21 progów o rozmiarze Narrow Jumbo.


Za brzmienie odpowiadają trzy różne przetworniki typu single-coil: Fender American Vintage '56 przy mostku, American Vintage '65 Grey Bottom w środku oraz American Vintage '59 w pozycji przy gryfie. Obok standardowego, 5-pozycyjnego przełącznika oraz pokrętła głośności i dwóch tonów, w układzie elektrycznym zamontowano system S-1 (obsługiwany potencjometrem VOLUME), pozwalający na dołączenie barwy przetwornika mostkowego do pozycji 3 (środek), 4 (środek+gryf) i 5 (gryf) przełącznika.

Całość uzupełnia 2-punktowy, synchronizowany mostek tremolo ze stalowymi siodełkami vintage, blokowane klucze w stylu vintage oraz blokowane zaczepy paska.

www.fender.com