Wzmacniacze Fender ’68 Custom

Newsy
Wzmacniacze Fender ’68 Custom

Fender zaprezentował nową serię wzmacniaczy ’68 Custom, składającą się z trzech modeli ’68 Custom Twin Reverb, ’68 Custom Deluxe Reverb oraz ’68 Custom Princeton Reverb.

Comba odwołują się do klasycznych modeli Fendera 'silver-face' z późnych lat 60. oraz zmienionego w 1968 designu, charakteryzującego się srebrno-turkusową kolorystyką panelu oraz aluminiową obwódką biegnącą wokół srebrno-szarego grilla.

Wzmacniacze posiadają wbudowane efekty reverb oraz tremolo i podobnie jak oryginały wykorzystują customowe transformatory Schumacher. Dodatkowe kanały Custom oferują zmodyfikowane brzmienie Bassmana, idealnie współpracujące z kostkami podłogowymi.

Model Twin Reverb to najczęściej wybierany model sceniczny, oferujący głębokie i potężne, lampowe brzmienie Fendera i oddający do dyspozycji 85 W mocy znajdującej ujście poprzez parę 12" głośników Celestion G12V-70.

Fender '68 Custom Deluxe Reverb to nieco mniejszy brat na pojedynczym głośniku Celestion G12V-70, idealnie odnajdujący się zarówno w studio jak i na koncertach, i przy stosunkowo niewielkiej wadze generujący 22 W czystej lampowej mocy.

Najmniejszy Princeton Reverb to perfekcyjna konstrukcja studyjna i ćwiczeniowa, dysponująca mocą 12 W oraz pojedynczym, 10-calowym głośnikiem Celestion TEN 30.

www.fender.com