Fender Modern Player Coronado

Newsy
Fender Modern Player Coronado

Fender rozszerzył tańszą serię gitar Modern Player o kolejny klasyczny remake - model Coronado.

Fender Modern Player Coronado inspirowany jest vintage'owymi modelami z połowy lat 60., które były pierwszymi gitarami elektrycznymi typu hollow-body, produkowanymi przez amerykańską firmę. Fender daje drugą szansę tego rodzaju konstrukcji oferując gitarzystom naprawdę unikalny i wyjątkowy instrument. Różnicą w stosunku do oryginału jest zastosowanie centralnego, olchowego bloku drewna, charakterystycznego dla gitar semi-hollow.

Do budowy posiadającego podwójne wcięcia korpusu użyto laminowanego klonu. Na płycie wierzchniej wycięto dwa otwory w kształcie litery "f", a instrumenty oferowane są z 4 rodzajami wykończenia: 3-kolorowy Sunburst, Czarny, Candy Apple Red oraz Black Cherry Burst.

Klonowy gryf o profilu C przykręcono do korpusu 4 śrubami i zaopatrzono w palisandrową podstrunnicę z 21 progami medium jumbo oraz estetycznymi, perłowymi markerami.

Za przeniesienie brzmienia odpowiada para przetworników Fideli'Tron, które montowane są też w serii Cabronita. Pickupy przypominają znane z gitar Gretscha modele Filter'Tron, jednak ich brzmienie plasuje się pomiędzy klasycznymi singlami a humbuckerami Gretscha. Do zmian ustawień służą niezależne dla każdego przetwornika regulatory głośności i tonów oraz 3-pozycyjny przełącznik.

Wizualnie całość uzupełnia stały mostek z eleganckim strunociągiem, 3-warstwowy pickguard oraz gałki potencjometrów w stylu starych pokręteł wzmacniaczy.

www.fender.com