Powrót pedałów DOD DigiTecha

Newsy
Powrót pedałów DOD DigiTecha

DigiTech/Harman ogłosił wznowienie produkcji legendarnej linii efektów gitarowych DOD, przedstawiając na początek dwie wersje najpopularniejszych kiedyś pedałów - DOD Overdrive Preamp 250 i Phasor 201.

Oba modele posiadają wszystkie właściwości brzmieniowe oryginałów i wyposażone są w kilka dodatkowych usprawnień. Nie są to też wierne repliki - pedały zostały przeprojektowane i dostosowane do wymagań współczesnych gitarzystów.


DOD Overdrive Preamp 250
ceniony był za znakomite, crunche'owe brzmienie oraz możliwość szerokiego zakresu podbicia sygnału na wejściu wzmacniacza. Nowy efekt cechuje się jeszcze bardziej klarowną barwą oraz rozbudowany został o przełączanie true bypass, niebieską diodę LED, oraz wejście zasilania DC 9V. Obie gałki GAIN i LEVEL oferują bardzo duży zakres przesterowania i sygnału wyjściowego.

DOD Phasor 201 powraca z klasyczną, analogową barwą phasera, rozszerzoną o transparentne przełączanie true bypass, nowy design, jasną diodę LED i 9-woltowe gniazdo zasilania. Podobnie jak w oryginale, do kontroli ustawień służy tylko jedna gałka SPEED odpowiadająca za prędkość efektu phasera.

www.digitech.com