Fender SCE Sonoran Wildwood IV

Newsy
Fender SCE Sonoran Wildwood IV

Wśród nowości akustycznych Fendera znalazł się model Sonoran Wildwood IV z korpusem typu dreadnought, należący do serii California.

Przypominający wyróżniające się kolorowymi barwami akustyki Wildwood Fendera z lat 60., model Sonoran SCE Wildwood IV powstał przy wykorzystaniu egzotycznych odmian drewna, cechujących się znakomitym wyglądem oraz brzmieniem.

Korpus składa się ze świerkowego topu oraz egzotycznych odmian drewna na bokach i tyle instrumentu, oferowanych tu w dwóch wersjach - Dao lub Purpleheart. Dao nadaje pięknego, tropikalnego wyglądu i cechuje się zbalansowanym brzmieniem, podczas gdy Purpleheart wyróżnia purpurowa elegancja i zwiększona dynamika. Klonowy gryf o profilu C i klasycznej główce Strata wyposażono w palisandrową podstrunnicę z 20 progami.

Układ elektryczny tworzy system Fishman Presys z regulacją głośności, 3-punktową korekcją, dodatkową regulacją środka oraz wbudowanym tunerem chromatycznym. Całość uzupełnia palisandrowy mostek Fender “Viking" z kompensowanym siodełkiem z kości i postarzanymi, białymi kołkami, 3-warstwowy, złoty pickguard oraz binding korpusu.

www.fender.com