T-Rex Magnus

Newsy
Pozostałe artykuły marki T-REX
T-Rex Magnus

T-Rex wspólnie z amerykańskim dystrybutorem Guitar Center zaprezentował pedał efektowy Magnus Tone Controller, posiadający na pokładzie pięć efektów - Overdrive, Distortion, Delay, Reverb i dodatkowe podbicie Boost.

Klasyczne stompboxy T-Rex'a zostały zamknięte obok siebie w jednej obudowie o zdecydowanie analogowym wyglądzie w porównaniu do typowych multiefektów podłogowych. Szybki dostęp do potencjometrów zapewnia komfortową obsługę i korektę ustawień na żywo.


Pierwszy w łańcuchu Overdrive obok klasycznych gałek odpowiedzialnych za głośność, gain i barwę tony posiada pokrętło BLEND, ustalające proporcje pomiędzy sygnałem podstawowym a przesterowanym. Efekt zapewnia wysokiej jakości, lampowy w charakterze sound znany z pojedynczych kostek T-Rexa.

Sekcja Distortion to mocne, przesterowane i okrągłe brzmienie, które dodatkowo do 3 tradycyjnych regulatorów ma dołączoną gałkę PRESENCE, zmieniającą charakter barwy w kierunku brytyjskich klimatów.

Delay oparty jest na pedale T-Rex Tap Tone i dodaje równolegle do bazowego brzmienia przetworzony sygnał dalaya, z maksymalnym ustawieniem czasu opóźnienia 1 sekundy i opcją tap tempo, obsługiwaną oddzielnym, dedykowanym przełącznikiem. Gałka TONE pozwala na ustawienie barwy efektu.

Reverb umożliwia wybór jednej z 4 opcji - Spring, Room, Hall i LFO, z których ostatnia dodaje subtelnego brzmienia w stylu chorusa. Podobnie jak w efekcie Delay, mamy tu regulację barwy pogłosu.

Całość uzupełnia przełącznik Boost, podbijający regulowaną z tyłu urządzenia głośność do 14dB, oraz wbudowany tuner.

T-Rex Magnus może pracować w dwóch trybach: Live i Preset. W pierwszym efekty obsługujemy jak w klasycznym pedalboardzie. W trybie Preset możliwe jest zaprogramowanie do 10 kombinacji efektów, zapisywanych w 2 bankach i przywoływanych pojedynczym naciśnięciem danego switcha.

www.musicinfo.pl
www.t-rex-effects.com