T-Rex Replicator

Newsy
Pozostałe artykuły marki T-REX
T-Rex Replicator

Już niedługo w sprzedaży pojawi się unikalny, analogowy delay taśmowy T-Rex Replicator, którego prototyp zaprezentowany został na ostatnich targach NAMM 2015.

Replicator łączy niepowtarzalny, prawdziwy dźwięk analogowego echa taśmowego z nowoczesnymi rozwiązaniami, z których część po raz pierwszy pojawia się w konstrukcji tape delay, jak np. możliwość nabicia tempa przełącznikiem Tap.


Efekt wykorzystuje dwie odtwarzające głowice zamontowane w różnych odległościach od głowicy nagrywającej, dzięki czemu możliwe jest ustawienie czasu powtórzeń od 125 do 1200 ms. W urządzeniu montowana jest specjalna, wymienialna kaseta z taśmą, projektu T-Rex, produkowana przez firmę BASF.

Regulacja Chorus pozwala na niewielką zmianę prędkości taśmy i uzyskanie charakterystycznej modulacji powtórzeń. Na pokładzie jest też regulacja Master Volume i Saturation (odpowiednio wielkość sygnału wyjściowego i lekkie przesterowanie) oraz klasyczne gałki Delay Level, Feedback i Delay Time. Całość uzupełnia przełącznik Kill Dry pozwalający na pracę równoległą, dwa wejścia pedałów ekspresji do kontroli czasu i ilości powtórzeń oraz przełączanie true bypass.

T-Rex Replicator pracuje na zewnętrznym zasilaczu 24V DC (w zestawie) i produkowany jest ręcznie w Danii. Cena w USA została ustalona na poziomie 899 dol.www.musicinfo.pl

www.t-rex-effects.com