Gibson Slash Signature Rosso Corsa Les Paul

Newsy
Gibson Slash Signature Rosso Corsa Les Paul

Gibson zaprezentował sygnowaną przez Slasha wersję Les Paula, której nazwa odnosi się bezpośrednio do "rajdowego", czerwonego wykończenia korpusu.

Gitara posiada upiększenia oraz specyfikacje zaaprobowane przez Slasha, wśród których znalazły się m.in. firmowane przez muzyka humbuckery Seymour Duncan Slash Signature.


Głównym elementem instrumentu jest nitrocelulozowy, transparentny lakier Rosso Corsa o głębokim, czerwonym kolorze, podkreślający fakturę klonowego topu. Korpus o tradycyjnym kształcie Les Paula wykonano z mahoniu, a dla lepszego zaprezentowania ręcznego wykończenia na płycie wierzchniej nie umieszczono pickguardu.

Wklejany gryf wycięty został z najwyższej klasy mahoniu quarter-sawn i posiada ulubiony profil Slasha - '60 SlimTaper. Palisandrowa podstrunnica zaopatrzona została w trapezoidalne, perłowe markery oraz 22 progi medium jumbo. Zarówno korpus jak i szyjka otoczone są kremowym bindingiem, a główka ozdobiona jest charakterystyczną grafiką Slasha, uzupełniającą wygląd sygnowanego Gibsona.

Dla uzyskania odpowiedniego brzmienia Gibson Slash Signature Rosso Corsa Les Paul wyposażony został w dwa, sygnowane przez artystę humbuckery Seymour Duncana. Pickupy oparte są na konstrukcjach PAF z lat 50. i zbudowane na bazie magnesów Alnico II z nawiniętą nieco większą ilością zwojów. Całość tradycyjnie sterowana jest 3-pozycyjnym przełącznikiem oraz podwójnymi pokrętłami głośności i tonów.

Całość uzupełniają klucze w klasycznym stylu vintage, mostek TonePros Tune-o-matic z lekkim strunociągiem oraz blokowane zaczepy paska Strap Lock. Gitara dostarczana jest w wysokiej klasy, wyściełanym pluszem, czarnym futerale ozdobionym artystyczną grafiką Slasha.

www.lauda-audio.pl
www.gibson.com