Gibson Maple Hummingbird

Newsy
Gibson Maple Hummingbird

Gibson zaprezentował nową odsłonę akustycznego Hummingbirda, posiadającego gryf, boki i tył wykonane z klonu.

Hummingbird zaprezentowany w 1960 roku to gitara akustyczna posiadająca płaski top oraz korpus typu dreadnought. Niezwykle popularny model wykorzystywany był przez lata w stylach muzycznych jak folk, country czy rock.

Nowa odsłona Gibson Maple Hummingbird porzuca tradycyjną konstrukcję opartą o mahoń i świerkowy top na rzecz klonowego tyłu i boków oraz topu ze świerku Sitka. Całość oferuje nieco jaśniejsze brzmienie klonu połączone z atrakcyjną fakturą klonowego drewna. Wizualną stronę instrumentu wzbogaca kilkuczęściowy binding, podwójna rozeta, perłowe logo, inkrustacja i markery na gryfie oraz zdobiony motywami Hummingbirda pickguard typu tortoise.

Na klonowym gryfie o okrągłym profilu, przymocowanym do korpusu na wysokości 14 progu metodą dovetail, znalazła się palisandrowa podstrunnica o promieniu 12".

Gitarę wyposażono w pickup i preamp L.R. Baggs Elements, posiadający regulację dyskretnie umieszczoną przy krawędzi otworu rezonansowego. Całość uzupełniają znane z oryginału klucze Grover Rotomatics 14:1, odchylona główka CF-100, palisandrowy motek Belly-Up oraz siodełka tusq.

Gibson Maple Hummingbird wykończony został ręcznie nitrocelulozowym lakierem w kolorze Vintage Cherry, a jego cena sugerowana wynosi 4,300 dolarów.

www.lauda-audio.pl
www.gibson.com