Fender Limited Custom Deluxe Jazzmaster

Newsy
Fender Limited Custom Deluxe Jazzmaster

Fender przeprojektował jeden z klasycznych modeli i zaprezentował limitowaną edycję Custom Shop Deluxe Jazzmaster, po raz pierwszy wyposażoną w korpus z okoume.

Unikalnym elementem limitowanej edycji Fendera Jazzmaster jest zastosowanie na korpus lekkiego drewna Okoume, używanego często przy budowie łodzi i samolotów. W gitarze właściwościami zbliżone jest ono do klonu, od którego różni się zauważalnie mniejszą wagą. Jako płytę wierzchnią zastosowano ozdobną odmianę klonu płomienistego wykończonego w jasnym, miodowym kolorze Honey Blonde, podkreślającym naturalną fakturę topu. Całość uzupełnia złota, anodyzowana płytka maskująca z aluminium.


Gryf wykonano z klonu falistego i nadano mu okrągły profil 'C' z połowy lat 60. Palisandrowa podstrunnica o promieniu 9,5" zaopatrzona jest w 21 progów oraz abalonowe markery w kształcie kropek.

Brzmienie gitary Fender Limited Custom Deluxe Jazzmaster przenoszone jest przez dwa, przypominające wizualnie humbuckery, przetworniki Single-Coil Jazzmaster. Układ elektryczny składa się z 3-pozycyjnego przełącznika pickupów, potencjometrów VOLUME i TONE oraz 2-pozycyjnego selektora obwodu barw solowych i rytmicznych.


Złoty osprzęt uzupełniony jest mostkiem Adjusto-matic z luźno zawieszonym, ruchomym strunociągiem i przyciskiem blokującym tremolo oraz blokowanymi kluczami na główce.

www.fender.com