Gibson Gary Moore Les Paul Standard

Newsy
Gibson Gary Moore Les Paul Standard

Gibson USA uhonorował zmarłego niedawno legendarnego gitarzystę modelem Gary Moore Les Paul Standard, najwyższej klasy instrumentem dostosowanym do wcześniejszych preferencji niezwykle wymagającego artysty.

Gary Moore, włączając do jego kariery solowej grę z Thin Lizzy czy Skid Row, zarówno na koncertach, jak i nagraniach studyjnych prezentował najwyższej klasy blues-rockową maestrię, którą podziwiać można było od połowy lat 70. aż do przedwczesnej śmierci w 2011 roku. Przez ponad 3 dekady muzyk wybierał gitary Les Paula, wśród których znalazł się też legendarny model '59 Burst, należący pierwotnie do Petera Greena z Fleetwood Mac.

Wiele elementów Gibsona Gary Moore Les Paul Standard wzorowanych jest na osławionej już gitarze 'Peter Green Les Paul', na której Gary grał w ostatnich latach. Bezkompromisowy wygląd opiera się na wzorzystym, rzeźbionym, klonowym topie wykończonym w kolorze Lemonburst, uzupełnionym dodatkowo m.in. bursztynowo-złotymi gałkami potencjometrów.

Korpus wykonano z mahoniu klasy A, a dla lepszego zaprezentowania pięknego drewna i lakieru Lemonburst zrezygnowano z bindingu oraz płytki maskującej. Zrobiony z mahoniu quarter-sawn gryf o okrągłym profilu '50 posiada podstrunnicę Granadillo, na której umieszczono 22 progi medium jumbo oraz trapezoidalne, akrylowe markery.


Na pokładzie znalazły się 2 humbuckery BurstBucker Pro wspomagane kondensatorami Orange Drop. Przetwornik gryfowy zamontowany jest, podobnie jak w oryginale, w odwrotnej pozycji. Dodatkowo pickup przy mostku dla zwiększenia sygnału ma nawiniętą dodatkową ilość zwojów, a woskowanie cewek zapobiega sprzężeniom przy dużej głośności na scenie.


Całość uzupełnia pierwszej klasy osprzęt TonePros w postaci mostka Tune-o-matic ze strunociągiem oraz kluczy Kluson. Gitara dostarczana jest w vintage'owym, brązowym futerale z sygnaturą Gary'ego, instrukcją obsługi oraz gwarancją Gibson USA Limited Lifetime Warranty. Cena wyjściowa w USA to 3,582 dol.

www.lauda-audio.pl
www.gibson.com