Merlin Eclipse

Newsy
Pozostałe artykuły marki MERLIN PICKUPS
Merlin Eclipse
Nowy pickup firmy Merlin - Eclipse
to nowoczesny, uniwersalny, aktywny humbucker gitarowy

Eclipse to bardzo dynamiczny i selektywny przetwornik. Świetnie sprawdza się zarówno w lekkich rockowych klimatach, jak i w najcięższych odmianach metalu granych na ekstremalnych gainach i w obniżonych strojach.

Przy jego budowie zastosowano wszystkie nowoczesne technologie, opracowane przez lata w firmie Merlin Pickups. Uzwojenia przetwornika są utwardzane woskiem metodą próżniową, co gwarantuje najwyższą odporność przetwornika na sprzężenia mikrofonowe.

Zarówno kształt, jak i materiał, z jakiego wykonano rdzenie sztabkowe Eclipse zapewniają doskonałe ukształtowanie pola magnetycznego. Kształt i siła pola magnetycznego zostały tak dobrane, aby nie wpływały negatywnie na naturalny sustain i intonację instrumentu.

Eclipse obejmuje wszystkie rozstawy, strun stosowane w gitarach sześciostrunowych. Układ elektroniczny (przedwzmacniacz), który stanowi integralną część humbuckera Eclipse, został bardzo starannie zaprojektowany i ręcznie wykonany w technologii SMD przy użyciu najwyższej klasy elementów elektronicznych.

Przedwzmacniacz ma ultraliniową charakterystykę pasmową, co zapewnia perfekcyjne przekazywanie naturalnego brzmienia samego przetwornika oraz instrumentu. Przedwzmacniacz jest standardowo zasilany napięciem 9VDC, ale może być bezpiecznie zasilany napięciem aż do 36VDC. Impedancja wyjściowa wynosi 10KOhm.

Symetryczne połączenie przetwornika z przedwzmacniaczem oraz fakt, że przetwornik wraz z układem elektronicznym są całkowicie zaekranowane sprawiają, że Eclipse jest bardzo odporny na zewnętrzne zakłócenia i ma rewelacyjny stosunek sygnału użytecznego do szumów. Dzięki temu montując ten przetwornik w gitarze nie ma potrzeby wykonywania połączenia masy układu gitary z mostkiem (strunami). Brak tego połączenia zabezpiecza gitarzystę w niektórych sytuacjach przed porażeniem prądem.

Silny, a jednocześnie pozbawiony zakłóceń sygnał doskonale nadaje się do dalszej obróbki przy pomocy efektów, preampów, multiefektów i innych urządzeń. Niska impedancja przetwornika Eclipse umożliwia również stosowanie długich kabli bez utraty pasma i dynamiki.

Wraz z przetwornikiem dostarczane są wstępnie połączone potencjometry volume i tone, gniazdo jack stereo, klips do baterii 9VDC, przewód łączący przetwornik z układem gitary, wkręty i sprężynki montażowe oraz instrukcja.

Aktywny przetwornik Eclipse jest dostępny w wersji bridge i neck (wyłącznie w czarnych zamkniętych plastikowych obudowach).

 

Więcej informacji:
www.merlinpickups.com
Pl. Pułaskiego 7/2, lok.2
10-514 Olsztyn
Tel. 089 535 48 33
merlinpickups@merlinpickups.com

 

(K. I.)