Dave Murray Stratocaster

Newsy
Pozostałe artykuły marki FENDER
Dave Murray Stratocaster
Fender wprowadza do sprzedaży Stratocastera sygnowanego przez gitarzystę Iron Maiden

Fender Dave Murray Stratocaster to broń w sam raz na heavy-metalową krucjatę. Oparty na legendarnej i sprawdzonej konstrukcji "strato" z detalami dopracowanymi ściśle według wskazówek ikony ciężkiego rocka, Dave'a Murraya, który używa gitar marki Fender od lat '70 ubiegłego wieku. Co więcej, nowa sygnatura wzorowana była na ulubionym modelu Murraya - "57 Stratocaster" - należącym wcześniej do słynnego gitarzysty i współzałożyciela brytyjskiej grupy Free, Paula Kossoffa. Czy trzeba dodawać coś więcej?

Zajrzyjmy co kryje się pod maską tego Strata... Korpus wykonano z olchy i pokryto lakierem nitrocelulozowym. Klonowy gryf ma delikatny profil "V" i satynowe wykończenie. Na klonowej podstrunnicy o promieniu 9,5 cala nabito 21 progów Medium Jumbo. Gitarę uzbrojono w dwa rasowe, rockowe pickupy: DiMarzio PAF 36th Anniversary DP103 pod gryfem i DiMarzio Super Distortion DP100 pod mostkiem. Przetwornik w środku to singiel Vintage Style Strat.

"Zawsze lubiłem uniwersalność i wszechstronność Stratocasterów" - mówi Murray - "Ta sygnatura jest dokładnie taka sama jak moja ulubiona, stara gitara, z jednym wyjątkiem... ma WIĘKSZEGO KOPA! Zabiorę ją w kolejną trasę koncertową. Dziękuję firmie Fender za złożenie tego wszystkiego do kupy".

 

 

Więcej informacji: www.fender.com

Dystrybutor - APLAUZ
www.aplauzaudio.pla

plauz@aplauzaudio.pl
ul Graniczna 19
05-092 Łomianki
(0-22) 751 42 39

 

(K. I.)