Nowe wzmacniacze Hayden MoFo

Newsy
Pozostałe artykuły marki HAYDEN
Nowe wzmacniacze Hayden MoFo

Brytyjski Hayden na tegorocznych targach NAMM pokazał trzy nowe głowy gitarowe z serii MoFo. Ich wszechstronność oraz zaskakujące - jak na tak niewielkie rozmiary - osiągi, niewątpliwie przysporzą headom MoFo fanów wśród gitarzystów ceniących sobie wygodę oraz elastyczność brzmienia.

Głowa Lil' MoFo2 (Lil’: mały) to lampowy wzmacniacz gitarowy wyposażony w liczne, ciekawe funkcje. Jednak w przeciwieństwie do innych miniaturowych headów, głowa ta na pewno nie jest kolejną sztuczką inżynierów. Zakres jej brzmień zaczyna się od zachwycająco czystego, klasycznego plexi-esque crunchu a kończy na metalowych, niszczących wszystko wokół dźwiękach. Głowa o mocy 2 W robi to wszystko bez trudu: w studio nagraniowym można podłączyć ją i grać przez AUX-owe złącze mini Jack, korzystać z wyjścia słuchawkowego i nagrywać. Zaprojektowana na bazie wzmacniacza MoFo głowa Lil', jest małym, ultralekkim, profesjonalnym wzmacniaczem - idealnym na próby i do studia na sesje nagraniowe.

 

Głowę Hayden Mini MoFo, głównie dzięki potężnym transformatorom, cechuje wysoka wydajność. Po to by spełnić marzenia o prawdziwym rockowym brzmieniu, potężny GAIN dostrojono po wielu godzinach konsultacji z renomowanymi gitarzystami, a uproszczona regulacja pozwala na łatwy dostęp do niesamowitej gamy dźwięków dostępnych z tego jednego kanału.


Głowa o mocy 15 W robi to wszystko bez większego wysiłku. Przy wysokim poziomie GAIN brzmienie MoFo15 rozpoczyna się od klasycznego crunchu, a kończy na totalnie metalowym brzmieniu. Świadomi gitarzyści docenią go także na próbach: dzięki umieszczonemu na przednim panelu przełącznikowi: STUDIO/STAGE bez trudu można obniżyć moc wzmacniacza z 15 do około 2 watów. MoFo 15 to idealne rozwiązanie dla późnych nocnych sesji studyjnych i ćwiczenia w trasie.


Ostatni z rodziny wzmacniacz to głowa MoFo 30. Dostarcza on moc, która znacznie przewyższa jego wagę. Z czterema kaskadowymi stopniami wzmocnienia i możliwością przełączania footswitchem poszczególnych trybów pracy, głowa MOFO dostarcza ogromną ilość przesterowania. Osobne wejścia instrumentalne UK i US kształtują sygnał bliższy klasycznym i ciemniejszym brytyjskim brzmieniom lub zabarwiają je jaśniejszymi tonami - aby bardziej nabrały amerykańskiego charakteru.

W przeciwieństwie do innych mini headów sprytna pętla FX pozwala podłączyć efekty prosto do sekcji mocy. Wszechstronność MoFo nie kończy się tylko na dźwiękach. Zintegrowane uchwyty oraz wyściełana torba ułatwią bezpieczne zabranie go tam, gdzie jest potrzebne brzmienie MoFo. Do wyjścia głośnikowego o impedancji 8 i 16 Ohm, można podłączyć kilka kolumn wraz z butikową studyjną kolumną 1x12" a także koncertową 4x12". I do tego jeszcze szpanerski "Magic Eye": wskaźnik pracy lamp, wyświetlający wydajność wzmacniacza… nie będziecie w stanie oderwać od niego oczu.

 

www.soundtrade.pl
www.haydenamps.com