Nowe gitary Luke III i JP13 w stajni Music Mana

Newsy
Nowe gitary Luke III i JP13 w stajni Music Mana

W ofercie Music Mana pojawiły się dwa nowe modele gitar, sygnowane przez Steve'a Lukathera i Johna Petrucci, które swoją premierę miały podczas zakończonych niedawno targów NAMM w kalifornijskim Anaheim.

Music Man Luke III to najnowszy instrument z serii sygnowanej nazwiskiem Steve'a Lukathera. Powiększony nieco w stosunku do poprzednich modeli olchowy korpus wykończony został na wysoki połysk w kolorze Bodhi Blue lub Black. Klonowy gryf posiada palisandrową podstrunnicę z 22 szerokimi progami o niskim profilu. W gitarze zamontowano ruchomy mostek Music Man vintage współpracujący z blokowanymi kluczami Schaller M6-IND.

Nowością jest zastosowanie pasywnych pickupów, zaprojektowanych specjalnie przez firmę DiMarzio. Music Man Luke III dostępny jest w dwóch wariantach układu przystawek - HH i HSS. W pierwszym zastosowano parę humbuckerów DiMarzio Transition, w drugim do przetwornika Transition przy mostku dołączają 2 customowe single DiMarzio. Model Luke III został wzbogacony o aktywny preamp, aktywowany potencjometrem typu push/pull, który włącza podbicie sygnału gitary i działa jak klasyczny booster..

 

Music Man JP13 jest kolejną sygnaturą Johna Petrucciego. Gitara dostępna jest w wersji sześcio- i siedmiostrunowej, w jednym kolorze wykończenia Platinum Silver. Wykonany z lipy korpus instrumentu wzbogacono o mahoniowy element Tone Block, wzmacniający brzmienie w niskim paśmie. Mahoniowy gryf wyposażono w palisandrową podstrunnicę z 24 progami medium jumbo ze stali nierdzewnej, ozdobioną markerami Custom JP13.


Gitara wyposażona jest w sygnowany mostek tremolo Custom John Petrucci Music Man Piezo z wbudowanym przetwornikiem piezoelektrycznym. Na główce zamontowano blokowane maszynki Schaller M6-IND. W układzie elektrycznym znalazły się 2 humbuckery DiMarzio Custom Wound JP13, wspomagane aktywnym podbiciem załączanym jednym z potencjometrów typu push/pull.


www.musicinfo.pl
www.music-man.com