Vox Big Bad Wah

Newsy
Pozostałe artykuły marki VOX
Vox Big Bad Wah
VOX rozszerza
linię efektów podpisanych przez Joe Satrianiego.

Big Bad Wah to trzeci efekt stworzony przez VOXa we współpracy z Joe Satrianim. Wcześniej mieliśmy okazję zaprzyjaźnić się z sygnowanym jego nazwiskiem, analogowym przesterem Satchurator oraz delayem Time Machine. Główną cechą najnowszej kaczki VOXa jest możliwosć pracy w dwóch trybach...

Pierwszy z nich dostarcza klasyczne, brytyjskie brzmienie wah-wah z jakiego słynie VOX. Drugi z trybów charakter amerykański i przelana została w niego cała wiedza i doświadczenie Satcha.

Dzięki potencjometrowi DRIVE i przełącznikowi VOICE można tu ustawić praktycznie każde brzmienie, od vintage do współczesnego. Dodatkowo charakter efektu zmienić można przełącznikiem INDUCTOR. Przy skręconym DRIVE uzyskujemy brzmienie zbliżone do Wah w trybie pierwszym, ale każdy ruch tego potencjometru w prawo dodaje gainu, maksymalnie do +10dB. Przy maksymalnie rozkręconym DRIVE brzmienie jest agresywne i przepełnione harmonicznymi.

Niezwykle skutecznym i ciekawym dodatkiem jest switch VOICE, którym ustawić możemy tradycyjne wah lub ciemne, rezonujące brzmienie kojarzone z talk-boxem. W połączeniu z DRIVE pozwala on uzyskać całe spektrum istniejących, a co ważne nieistniejących jeszcze, barw wah-wah.

To wszystko, poparte autorytetem Joe Satrianiego, pozwala sądzić, że "Wielkie Niegrzeczne Wah" może stać się najlepszym narzędziem tego typu na rynku.

 

Więcej informacji:
www.voxamps.co.uk

Dystrybutor: Mega Music
WWW: www.megamusic.pl
e-mail: biuro@megamusic.pl
ul. Leśna 15
81-876 Sopot
tel. (0-58) 551 18 82
fax (0-58) 551 18 72

 

(K. I.)