Vox Big Bad Wah

Newsy
Vox Big Bad Wah
VOX rozszerza
linię efektów podpisanych przez Joe Satrianiego.

Big Bad Wah to trzeci efekt stworzony przez VOXa we współpracy z Joe Satrianim. Wcześniej mieliśmy okazję zaprzyjaźnić się z sygnowanym jego nazwiskiem, analogowym przesterem Satchurator oraz delayem Time Machine. Główną cechą najnowszej kaczki VOXa jest możliwosć pracy w dwóch trybach...

Pierwszy z nich dostarcza klasyczne, brytyjskie brzmienie wah-wah z jakiego słynie VOX. Drugi z trybów charakter amerykański i przelana została w niego cała wiedza i doświadczenie Satcha.

Dzięki potencjometrowi DRIVE i przełącznikowi VOICE można tu ustawić praktycznie każde brzmienie, od vintage do współczesnego. Dodatkowo charakter efektu zmienić można przełącznikiem INDUCTOR. Przy skręconym DRIVE uzyskujemy brzmienie zbliżone do Wah w trybie pierwszym, ale każdy ruch tego potencjometru w prawo dodaje gainu, maksymalnie do +10dB. Przy maksymalnie rozkręconym DRIVE brzmienie jest agresywne i przepełnione harmonicznymi.

Niezwykle skutecznym i ciekawym dodatkiem jest switch VOICE, którym ustawić możemy tradycyjne wah lub ciemne, rezonujące brzmienie kojarzone z talk-boxem. W połączeniu z DRIVE pozwala on uzyskać całe spektrum istniejących, a co ważne nieistniejących jeszcze, barw wah-wah.

To wszystko, poparte autorytetem Joe Satrianiego, pozwala sądzić, że "Wielkie Niegrzeczne Wah" może stać się najlepszym narzędziem tego typu na rynku.

 

Więcej informacji:
www.voxamps.co.uk

Dystrybutor: Mega Music
WWW: www.megamusic.pl
e-mail: biuro@megamusic.pl
ul. Leśna 15
81-876 Sopot
tel. (0-58) 551 18 82
fax (0-58) 551 18 72

 

(K. I.)