Fender Reso-Tele i Mando-Strat

Newsy
Fender Reso-Tele i Mando-Strat

Kolejnymi nowościami zaprezentowanymi przez Fendera na zakończonych już targach NAMM były dwa bardzo ciekawe modele instrumentów - Reso-Tele oraz Mando-Strat.

Fender Acoustics przedstawi nadzwyczajny model Telecastera w oryginalnej formie Reso-Tele. Fender Reso-Tele prezentuje niezwykły design połączony z klasycznym przetwornikiem Telecastera i umieszczonym w mostku pickupem piezo Fishman Powerchip.

 

Korpus instrumentu wykonano z klonu i wykończono stylowym, 2-kolorowym lakierem Sunburst. Top posiada stylizowany otwór w kształcie litery 'F' Fendera oraz metalową, specjalnie profilowaną płytę zapewniającą głęboki, rezonujący dźwięk. Klonowy gryf o radiusie 15.7" ma profil w kształcie litery 'C', a całość uzupełnia unikalny mostek z niklowanym strunociągiem oraz chromowany osprzęt.

 

Klasyczna mandolina elektryczna Fendera powraca jako nowy Mando-Strat. Charakteryzujący się ujmującym wyglądem instrument przywodzi na myśl 4-strunowe mandoliny z lat 50. i 60. o odświeżonym i dostosowanym do potrzeb nowoczesnych muzyków designie.


Zastosowano tu olchowy korpus, klonowy gryf z palisandrową podstrunnicą i 24 progami oraz skalę o długości 13,78 cala. Fender Mando-Strat wyposażony jest w specjalnie zaprojektowany pickup z regulacją VOLUME i TONE, mostek i klucze w stylu vintage oraz 3-warstwową płytkę maskującą tortoise shell.


www.fender.com