Boss MO-2 Multi Overtone i DA-2 Adaptive Distortion

Newsy
Boss MO-2 Multi Overtone i DA-2 Adaptive Distortion

Zaprezentowaną na targach NAMM nową serię efektów Bossa z technologią Multi-Dimentional Processing uzupełniają 2 kolejne stompboxy - MO-2 Multi Overtone i DA-2 Adaptive Distortion.

Multi-Dimentional Processing (MDP) czyli innowacyjne Przetwarzanie Wielo-Wymiarowe analizuje sygnały audio pod różnymi kątami idealnie dopasowując do każdego z nich odpowiedni efekt. Tworząc różne zmiany dynamiki relatywnie do sygnału wchodzącego w czasie rzeczywistym, MDP może tworzyć nasycone, kompletnie nowe brzmienia z wcześniej niespotykaną dawką ekspresji.

 

Boss MO-2 Multi Overtone tworzy bardzo charakterystyczne i ekspresyjne brzmienia możliwe do uzyskania tylko z magią MDP. Wykorzystując bogaty charakter harmoniczny gitary jako punkt startowy, MO-2 buduje kompletnie nowe głosy, które poszerzają i wzmacniają normalny dźwięk instrumentu. Trzy tryby oferują różne opcje kształtowania dźwięku, a pokrętło DETUNE otwiera szeroki wachlarz imponujących efektów modulacyjnych.
MO-2
błyskawicznie reaguje na zmiany głośności i dynamikę grania zapewniając niezwykle szeroką paletę brzmieniową od unikalnych rezonansów, przez naturalny i transparentny dźwięk, aż po potężne tekstury przypominające organy lub syntezator.
Efekt może pracować w trybie mono lub stereo i bardzo dobrze współpracuje zarówno z brzmieniami czystymi i przesterowanymi gitary elektrycznej, jak i z gitarą basową.

 

Boss DA-2 Adaptive Distortion to kolejnej generacji distortion, który dostosowuje się by tworzyć idealny dźwięk w całym zakresie częstotliwości gitary. Zastosowany w DA-2 Multi-Dimentional Processing używa wielu procesów distortion do płynnego dostosowania brzmienia w czasie rzeczywistym i tworzenia idealnej barwy dla każdego rejestru. W rezultacie DA-2 daje bogaty, muzyczny distortion brzmiący świetnie na całym gryfie, począwszy od najniższych ostrych tonów, aż po tłustą górę dla partii prowadzących. Dzięki technologii MDP efekt idealnie oddaje dynamikę gry oraz zapewnia klarowność brzmienia i definicję każdej zagranej nuty.


www.rolandpolska.pl