Nowe wzmacniacze Fender Bandmaster '57, Mustang V.2 i Acoustasonic 15

Newsy
Nowe wzmacniacze Fender Bandmaster '57, Mustang V.2 i Acoustasonic 15

Fender zaprezentował siedem nowych modeli wzmacniaczy, zaprojektowanych z myślą o barwach konkretnych gitarzystów i odwołujących się do legendarnych brzmień amerykańskiej firmy z ostatnich 60 lat.

Pochodzący z końca lat 50. ubiegłego wieku Fender Bandmaster łączy wspaniały wygląd vintage z pięknym, śpiewnym brzmieniem oraz niezwykłą dynamiką. Nowy model Bandmaster '57 dołącza do prestiżowej serii Custom z ręcznie wykonywanym, całkowicie lampowym układem i najwyższymi jakościowo komponentami. Dokładnie odtworzony tu został klasyczny obwód 5E7, dostarczający 26 W mocy uchodzącej przez 10-calowe głośniki oparte na magnesach Alnico oraz cewce P10R-F i zbudowane przy współpracy z firmą Jensen. Fender Bandmaster '57 oferuje bogate w harmoniczne, czyste brzmienie idealne do klasycznego rocka, bluesa czy country oraz dostarcza wrażliwego na artykulację overdrive'u po odkręceniu potencjometru głośności.

Niezwykle popularna seria wzmacniaczy Fender Mustang powraca z nowymi brzmieniami, odświeżonym wyglądem oraz ulepszoną funkcjonalnością. Wśród 18 modeli wzmacniaczy rodziny Mustang V.2, opartej o nową, niskoszumową platformę końcówki mocy, znalazło się pięć nowych symulacji (m.in. ’57 Twin i ’60s Thrift), dołączone zostały też efekty jak fuzz, zielony Screamer czy inteligentny pitch shifter.

Modele Mustang I (V.2) mają 20W mocy i wyposażone są w 8-calowy głośnik Fender Special Design. Mustang II (V.2) to konstrukcje 40-watowe z pojedynczym głośnikiem Fender Special Design o średnicy 12". Seria Mustang III (V.2) dostarcza 100W mocy i posiada 12" głośnik Celestion G12T-100. Fender Mustang IV (V.2) to 150W combo oparte o parę 12-calowych głośników Celestion G12P-80. Serię uzupełnia głowa Mustang V (V.2) oferująca 150W stereofonicznej mocy (2 x 75W) oraz dedykowana kolumna Mustang V 412 (V.2) na 4 głośnikach Celestion Rocket 50 o łącznej mocy 200W.

Wzmacniacze wyposażone są wejście USB, oprogramowanie Fender FUSE i Ableton Live Lite 8, umożliwiając połączenie z komputerem oraz edycję brzmień i bezpośrednie nagrywanie ścieżek na dysk. Całość uzupełnia tuner chromatyczny i wejście Aux do podłączenia zewnętrznego odtwarzacza audio.

Fender Acoustasonic 15 to kompaktowy, wygodny w obsłudze wzmacniacz przeznaczony do współpracy z gitarami elektro-akustycznymi oraz mikrofonami wokalowymi. 15 W combo posiada wbudowany 6-calowy, szerokopasmowy głośnik Special Design o specjalnej, stożkowej membranie, zapewniającej lepsze przenoszenie najwyższych częstotliwości. Dwa kanały, (mikrofonowy XLR i instrumentalny 1/4 jack) mają oddzielne regulatory głośności, 3-pasmową sekcję korekcji BASS, MIDDLE i TREBLE, a drugi kanał wyposażony został w efekt Chorus z regulacją poziomu i włącznikiem ON/OFF. Całość uzupełnia wyjście słuchawkowe jack 1/4".

 

www.fender.com

 

Fender zaprezentował siedem nowych modeli wzmacniaczy, zaprojektowanych z myślą o barwach konkretnych gitarzystów i odwołujących się do legendarnych brzmień amerykańskiej firmy z ostatnich 60 lat.