BOSS ME-70

Newsy
Pozostałe artykuły marki BOSS
BOSS ME-70
BOSS ME-70 to nowy multiefekt gitarowy z sekcją przedwzmacniacza zapożyczoną ze słynnego GT-10.

Roland wprowadza w tym roku wiele interesujących nowości, między innymi multiefekt BOSS ME-70. Firma rezygnuje tu ze zbędnej guzikologii, zapewniając intuicyjną obsługę i dostęp do wszystkich parametrów za pomącą gałek. W warunkach bojowych, na scenie, przydadzą się cztery przyciski nożne (traktować je można jak oddzielne stompboxy) i pedał ekspresji (któremu można przypisać jedną z funkcji: wah, voice, +1 octave, -1 octave, mod rate). Górny panel podzielony jest wyraźnie na sekcje: PREAMP, COMP/FX, OD/DS, MODULATION i DELAY.

{M4_image 0}

Blok PREAMP obsługuje się jak zwykły wzmacniacz. Wystarczy wybrać model - R-fier (czyli współczesny high-gain), Lead stk, Stack, Tweed, Combo, Clean - i ustawić korekcję pokrętłami GAIN, BASS, MIDDLE, TREBLE i LEVEL.

Gitarzystów rockowych z pewnością zainteresuje sekcja OD/DS (Overdrive/Distortion) gdzie wybrać można jedną z dziesięciu kostek: boost, natural, od-1, blues, dist, classic, modern, metal, core lub fuzz. Parametry przesteru ustawiamy tradycyjnie, potencjometrami DRIVE, TONE i LEVEL.

Wszystko to dobarwić można efektami z bloku MODULATION, zawierającej: CHORUS, PHASER, FLANGER, ROTARY, UNI-V, TREMOLO, VIBRATO, HARMONIST, OCTAVE, DELAY. Dedykowane im pokrętła to, w zależności od wyboru: RATE/KEY, DEPTH/HARMONY i E.LEVEL/RESONANCE.

Do dyspozycji mamy również oczywiście efekty przestrzenne takie jak reverb czy delay (występujący w wielu odmianach, z czasem od 1 do 6000ms). Dużo możliwości daje też funkcja Phrase Loop, za pomocą której można nagrać do 38 sekund materiału i puścić go w pętli.

Na koniec warto wspomnieć, że sygnał na wejściu przetwarzany jest w rozdzielczości 24 bitowej metodą AF (czyli Adaptive Focus), poprawiającą stosunek odległości sygnału od szumu. Jak widać inżynierowie firmy Roland dali z siebie wszystko. Teraz kolej na Was, czyli na muzyków.

 

Więcej informacji:
http://www.bosscorp.co.jp/en/
http://www.rolandpolska.pl/boss

Dystrybutor: Roland Polska Sp. z o.o.
WWW: www.rolandpolska.pl
ul. Gibraltarska 4
03-664 Warszawa
Tel/Fax: 0 22 679 44 19
Tel: 0 22 678 95 12

 

(K. I.)