Nowi endorserzy Schecter Guitar

Newsy
Nowi endorserzy Schecter Guitar

Gitarzyści Type O Negative, Prong i Lacuna Coil dołączyli do grona wybrańców mogących pochwalić się własnymi sygnaturami gitar firmy Schecter.

W serii Schecter Signature znalazły się nowe instrumenty Kenny'ego Hickeya (Type O Negative, Danzig, Seventh Void), Tommy'ego Victora (Prong, Ministry, Danzig) oraz Marco Biazzi (Lacuna Coil).

Soczyście zielony Schecter Kenny Hickey Signature C-1 EX wywołuje jednoznaczne skojarzenia z Type O Negative, który z tego koloru uczynił swój znak rozpoznawczy. Hickey po rozpadzie macierzystego zespołu, spowodowanego śmiercią Petera Steele kontynuuje działalność w Seventh Void, w którym, dzięki nowej gitarze, nie zabraknie odpowiedniej dawki zielonego ducha.


Tommy'ego Victora, który doczekał się własnej sygnatury, nie trzeba bliżej przedstawiać. Założyciel Prong dał się poznać nie tylko dzięki kruszącym riffom zarejestrowanym na tak klasycznych albumach jak "Cleansing", ale również ze współpracy z Danzig oraz Ministry, w którym nadawał metalowe brzmienie na ostatnich krążkach.


Siedmiostrunowy Schecter Maus Signature C-7 to egzemplarz sygnowany przez Marco "Mausa" Biazzi, gitarzystę włoskiej formacji Lacuna Coil. Gotyckie klimaty doskonale pasują do satynowej czerni nowego modelu.

 


Wszystkie trzy modele zostaną zaprezentowane na targach NAMM w kalifornijskim Anaheim. Dokładne specyfikacje gitar znajdziecie na stronie producenta.