Limitowane modele Takamine LTD2013 PEAK

Newsy
Pozostałe artykuły marki TAKAMINE
Limitowane modele Takamine LTD2013 PEAK

Firma Takamine przygotowała specjalne, limitowane modele gitar elektro-akustycznych z ręcznie inkrustowanym, artystycznym motywem na podstrunnicy.

W tegorocznej, ekskluzywnej ofercie japońskiego producenta pojawiły się dwa, ściśle limitowane modele Peak LTD2013 SE oraz LTD2013. W tym roku tematem designu jest "Peak", inspirowany perspektywą ciągłego ulepszania instrumentów oraz "szczytowymi" możliwościami, opartymi na olbrzymim doświadczeniu marki. Każdy egzemplarz jest ręcznie wykańczany w fabrykach firmy, usytuowanych w Alpach Japońskich.

 

Takamine zaoferuje jedynie 51 egzemplarzy gitar LTD2013 SE, świętując przekroczone pół wieku tradycji budowy gitar. LTD2013 SE oparta jest na 12-progowym korpusie "New Yorker" posiadającym płytę wierzchnią ze świerku Bearclaw, boczki z hawajskiego drewna oraz dystyngowaną, pnącą się po hebanowej nakładce inkrustację. Piękną oprawę uzupełnia klonowy binding korpusu oraz rozeta złożona z klonu i kokobolo. Elektronikę Takamine LTD2013 SE stanowi układ elektroniczny z przetwornikiem TLD Line Driver, zapewniający czyste i naturalne brzmienie.

 

Model LTD2013 posiada świerkowy top oraz boki i tył z sapele. Gitara ma binding z kości, abalonową rozetę, a hebanowa podstrunnica również zdobiona jest inkrustacją. Na pokładzie znalazł się pickup Palathetic z preampem CT4B II.

 

www.fender.com
www.takamineguitars.com