Fender Competition - nowa seria efektów gitarowych Fendera

Newsy
Fender Competition - nowa seria efektów gitarowych Fendera

Fender przedstawił zupełnie nową serię stompboxów, w skład której wchodzą efekty Distortion, Drive, Chorus oraz Delay.

Fender Distortion oferuje mocne przesterowanie, charakteryzujące się śpiewnym sustainem oraz przywołujące na myśl hard-rockowe brzmienia lat 70. i 80. Efekt dobrze współpracuje z gałką Volume gitary, umożliwiając uzyskanie zarówno agresywnego crunche'u, jak i hi-gainowej saturacji. Pedał używany może być też jako klasyczny dopalacz lampowego przesteru.

 

Fender Drive wytwarza ciepły overdrive z klasycznymi, blues-rockowymi barwami. Pedał po wpięciu do wzmacniacza lampowego bądź tranzystorowego produkuje bogaty harmonicznie crunch o długim sustainie. Z oldschoolowym designem i brzmieniem vintage Fender Drive jest idealnym wyborem dla muzyków poszukujących bogatego, harmonicznego brzmienia typu overdrive.

 

Fender Chorus to głębokie brzmienie chorusa, dodające ładnej góry do otwartych akordów lub wzbogacające przesterowane power chordy. Efekt pracuje zarówno w trybie mono jak i stereo, zapewniając szeroki efekt modulacyjny lub charakterystyczną barwę, zbliżoną do gitar 12-strunowych.

 

Fender Delay oferuje efekty echa od krótkich odbić typu slap-back do klasycznych, długich powtórzeń z możliwością pracy w stereo. Na pokładzie znajdują się 3 gałki do kontroli czasu, ilości odbić oraz poziomu wyjściowego.


www.fender.com