Nowe modele Stratocastera w kolekcji Custom Fendera

Newsy
Nowe modele Stratocastera w kolekcji Custom Fendera

Fender Custom Shop przedstawił nową kolekcję na 2013 rok, w której obok 5 Telecasterów znalazły się 3 modele Stratocastera.

2013 Custom Deluxe Stratocaster posiada korpus Okume z naklejonym na topie fornirem z klonu falistego AAA, który dostępny jest w 3 wersjach kolorystycznych - Faded Three-Color Sunburst, Candy Yellow lub Ebony Trans. Wykończony uretanowym lakierem, klonowy gryf z owalnym profilem typu C posiada palisandrową lub klonową podstrunnicę z 22 progami medium jumbo.

 

Model 2013 Closet Classic Stratocaster Pro oparto o lekki korpus jesionowy dostępny w 3 opcjach wykończeniowych - Black , Faded Three-Color Sunburst i White Blonde. Gryf o profilu C, pochodzącym z początku lat 60., wykonano z najwyższej jakości klonu Quartersawn. Na palisandrowej lub 1-częściowej, klonowej podstrunnicy nabito 22 progi typu 6105. Nad stabilnością stroju czuwają blokowane klucze na główce.

 

Fender 1956 Relic Stratocaster ma lekki korpus z jesionu pokryty lakierem nitrocelulozowym i wykończony w jednym z 3 kolorów: Aged Placid Blue, Melon Candy lub Candy Tangerine. Jednoczęściowy klonowy gryf o dużym kształcie V wyposażono w 21 progów, a wygląd gitary uatrakcyjnia anodyzowany, złoty pickguard oraz złoty osprzęt.

 

Wszystkie gitary mają zamontowane single Fender Custom Shop Fat ’50 sterowane 5-pozycyjnym przełącznikiem.

 

www.fender.com