Limitowany Fender Sheryl Crow 1959 Custom Telecaster

Newsy
Limitowany Fender Sheryl Crow 1959 Custom Telecaster

Fender Custom Shop przedstawił limitowaną edycję Telecastera, honorując tym artystkę oraz wspierając też walkę z rakiem piersi, wygraną wcześniej przez Crow.

Gitara bazuje na modelu 1959 Fender Custom Telecaster, który Sheryl otrzymała od jednego ze swoich fanów wkrótce po kradzieży większości sprzętu zespołu w 1994 r. Instrument należał do matki darczyńcy, która przegrała walkę z rakiem piersi. "Czuję się bardzo związana z tą gitarą. mówi Crow. "Pokochałam ją na całe życie."


Instrument był dostarczony do Custom Shopu Fendera w 2011 roku i odtworzony w najdrobniejszych szczegółach. Crow zastąpiła nim oryginał Fender 1959 Custom Tele i gra na nim zawsze od tej pory.


Limited Edition Fender Sheryl Crow 1959 Custom Telecaster
został wyprodukowany w liczbie 60 sztuk, z jednym egzemplarzem podpisanym przez Sheryl i podarowanym Narodowej Fundacji Raka Piersi.

Fender Sheryl Crow 1959 Custom Telecaster wykończony jest w 3-kolorowej "przypalance" Faded Chocolate Three Color Sunburst i posiada wykonany z dwóch kawałków selekcjonowanego drewna olchowego korpus, klonowy gryf o owalnym profilu 'C' z połowy lat 60. oraz palisandrową nakładkę z progami vintage i radiusem 7,25" (18,41 cm). Elektronikę tworzą starszego typu pickupy Vintage '63 Tele z nowoczesnym układem połączeń Telecastera.

Gitara dostarczana jest w limitowanym, customowym futerale, w którym znajdują się pamiątki z koncertów artystki oraz dołączony jest certyfikat autentyczności z opisaną historią powstania instrumentu, osobiście podpisany przez Sheryl Crow.

www.fender.com