Początki FUJIGEN sięgają 1960 roku. Fabryka powstała w Prefekturze Nagano a założyli ją Yutaka Mimura oraz Yuichiro Yokouchi. Pierwszych dziesięć osób zatrudnionych w nowo powstałej fabryce zajęło się produkcją skrzypiec i gitar klasycznych. Gitary momentalnie zdobyły sobie uznanie wśród użytkowników i znawców tematu.

W 2001 roku oferta FUJIGEN poszerzona została o bardzo drogie, tradycyjne japońskie bębny ‘Ryu-Sho’. Fakt produkowania bębnów ‘Ryu-Sho’ to w Japoni wielkie wyróżnienie i zaszczyt. W kolejnych latach powstają w Tokio dwa Custom Houses, Ikebukuro i Shibuya. Również w tym samym czasie oferta FUJIGEN pojawia się w internecie. Ukoronowaniem wieloletniej pracy jest nagroda na Instrumental Fair 2007 (Japonia) dla małych i średnich przedsiębiorstw japońskich.

W tym roku Fujigen obchodzi 50-lecie działalności, podczas której produkowała gitary takich m.in. marek jak Fender, Gretsch, Ibanez, Orville, Epiphone. Obecnie firma posiada trzy fabryki (oczywiście w Japonii), w których dział M.I. (Musical Instruments) produkuje produkty OEM dla innych, znanych producentów gitar oraz własne propozycje jako oryginalne gitary FGN