Korn rozpoczyna pracę nad nowym albumem

Newsy
Korn rozpoczyna pracę nad nowym albumem

Gitarzysta formacji, James "Munky" Shaffer, zdradził, że grupa przymierza się do pisania materiału na kolejny studyjny album.

Muzyk, w jednym z ostatnich wywiadów, prócz kwestii nowego albumu poruszył także te dotyczące poprzedniego krążka kapeli: "Cały czas staramy się uchwycić ten element świeżości i naturalności. Dlatego nagrywamy jako zespół i nagrywamy na taśmę. Chcemy wydobyć ogień i ekscytację, więc nigdy nie wiemy ostatecznie jakie będzie efekt końcowy. Wszystko brzmi inaczej kiedy nagrywasz w sposób analogowy i kiedy wrzucasz wszystko pod obróbkę komputera.

Nie mogło także zabraknąć pytań o nowego formalnego już perkusistę formacji Raya Luziera i jego wkład w twórczość Korna: "Wniósł on naprawdę mnóstwo fajnych rytmów, nic innego mi nie przychodzi do głowy (śmiech). Jest naprawdę doskonałym bębniarzem i niewielu w tym biznesie potrafi grać tak jak on. Dobrze się stało, że w końcu trafił do nas ktoś nowy. Świeża krew w połączeniu z jego talentem to naprawdę zabójczy mix. Widzieliśmy jak grał z nami nasze stare numery, więc nie widzieliśmy przeszkód, aby dać mu wolną rękę w pisaniu całkiem nowych rzeczy. I nie przypuszczaliśmy, że będzie w tym tyle pasji i że da nam więcej niż tego od niego oczekiwaliśmy."

Munky odniósł się także do pytania na temat nowego krążka: "Nagraliśmy trzy nowe numery dwa lub trzy miesiące temu. Weszliśmy do studia, nagraliśmy demówki na komputer Jonathana. Później znów nagraliśmy je w studio, tylko, że już jako całość i trochę je podrasowaliśmy. Dołożyliśmy wtedy także kilka numerów Są niezłe. Niektóre z nic przypominają mi trochę stare czasy Soundgarden, takie dźwięki z dawnego Seattle. Inne kawałki są z kolei bardziej eksperymentalne. Zdecydowanie idziemy do przodu. Najprawdopodobniej cały proces finalnego rejestrowania materiału rozpocznie się z kwietniu. Będziemy wtedy starali się nadać naszym dźwiękom prawidłową drogę".

(KK)